Визначено трьох переможців конкурсу “Здоровий сімейний рецепт”

В рамках програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» конкурс на найкращий рецепт здорової їжі зібрав понад 600 заявок сімей з усієї України! У ньому брали участь учні та учениці українських закладів загальної середньої освіти, віком від 6 до 18 років разом із своїми родинами та друзями.

Найважливішими критеріями при відборі були: відповідність  принципу здорової тарілки та наявність сезонних продуктів харчування. Також враховувалися унікальність рецепту страви або поєднання продуктів, креативність відзнятого відеоролика та залученість інших у підготовку.

Оцінювали роботи учасників: команда Mondelēz International Foundation та CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ”, а також Ольга Донцова, керівниця відділу промоції здорового харчування та фізичної активності Центр громадського здоров’я.

Переможці конкурсу були обрані у трьох вікових категоріях. Ними стали:

Ростислав Подерня – учень 2 класу Орільського ліцею Лозівської РДА Харківської області

Дмитро Топчієв – учень 6 класу  ЗНВК №109 м.Запоріжжя

Петро Гінькут – учень 10 класу КЗ Добровеличківського ліцею “Інтелект” Кіровоградської області

Ростислав з родиною здивував своїм блокбастером про корисні рибні мафіни. В рецепті використовує прості та доступні продукти – риба, яйце, твердий сир та трішки олії. Страва корисна ще й через спосіб приготування, адже готується у духовці. Дивіться відео Ростислава.

Дмитро експерементує з локальними продуктами та іноземною кухнею. Готує салат з двох видів буряку, груші та фети, із заправкою з оливкової олії та лимону. Також Дмитро продемонстрував майстерне володіння інструментами та технологіями. Відео Дмитра.

Абсолютно здоровий ланчбокс від Петра, який точно взяв би з собою кожен школяр. Петро показав як у вегетаріанський Тако” можна додати усі улюблені овочі. Відеоролик Петра. 

Найбільш активними були учні початкової та середньої школи, а найбільш популярними – рецепти фруктових салатів, гарбуза, та вівсяних смаколиків.

Переможці конкурсу отримають подарунки від організатора – ланчбеги для того, аби здорові страви завжди були під рукою.

Довідка про програму «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується  Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 500 школах, залучивши 17 500 дітей по всій Україні протягом трьох років. Програми Mondelēz International Foundation впроваджені цього року у 10 країнах світу.

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи»

*Ланч (анг. lunch) — прийом їжі опівдні; інше значення – упаковка з паперу, пластиковий бокс,  які містять перекус (фрукти, печиво, горіхи тощо.)

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply