Українські школи отримали гранти за впровадження здорових звичок на закупівлю STEM-обладнання

16 травня в Києві відбулося нагородження шкіл, які вийшли у фінал всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започаткованої Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Партнери програми – Міністерства молоді та спорту України, Міністерство освіти та науки України та Інститут модернізації змісту освіти, та агенція Brandcom. Її мета – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів.

221 школа з 500 зареєстрованих пройшли всі етапи програми, що тривала з жовтня по травень, і  після її завершення подала фінальні звіти по впровадженню здорових звичок у шкільному житті. З них обрали 40 проектів-фіналістів, які провели найбільшу кількість цікавих і корисних активностей, залучити максимальну кількість учасників та якісно презентували свої досягнення.

Конкурсна комісія у складі: представника Міністерства молоді та спорту, багаторазової призерки Олімпійських ігор з веслування, координатора програми «Нове шкільне харчування», президента «Української асоціації функціонального харчування» та начальника відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відібрала трійку переможців:

  • 1 місце та грант у 130 000 грн одержала Сокальська ЗОШ №5, Львівська області
  • 2 місце та 90 000 грн отримала Маріупольська ЗОШ №52, Донецька область
  • 3 місце та 40 000 грн виборола гімназія №23, м. Вінниця

Призовий фонд буде інвестований у закупівлю обладнання для STEM-лабораторій у школах (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics

«Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією, одним з ключових напрямків роботи якої є популяризація здорового способу життя. Програма Healthy Schools без сумніву є успішною, адже вона об’єднала дітей, вчителів, батьків й місцеві громади в прагненні створити більш здорове та щасливе майбутнє. Крім того, за відгуками учасників, навіть після її завершення діти продовжують використовувати здобуті знання, корисні звички та демонструють свідоме ставлення до власного здоров’я. Наступного року програма продовжиться і ми запрошуємо всі школи долучатись до нашого проекту та таким чином сприяти виховуванню здорових і радісних дітей!» – прокоментувала Євгенія Денисьєва, менеджер з комунікацій Mondelēz Ukraine.

«Healthy Schools – це програма, яка надихає – своїм масштабом, креативністю та результатами. 103 000 дитини було охоплено активностями проекту, вчителі та батьки спільно розмальовували коридори та створювали затишне середовище, а також залучали інші школи, компанії та освитні заклади до здорового способу життя», – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ»

Надихнути учасників програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» та розказати про власні здорові звички прийшли кулінарний експерт Євген Клопотенко, актор та телеведучий Геннадій Попенко, актор та засновник студії «Мамахохотала» Роман Грищук. Головний новатор зі шкільного харчування наголосив, що здорове їжа – це легко, якщо споживати сезонні продукти: взимку – столовий буряк та моркву, вілтку – сезонні ягоди та фрукти. Гуморист Роман Грищук закликав дбайливо ставитись до здоров’я з самого малку та особливу увагу звертав на необхідність регулярної сміхотерапії.

Геннадій Попенко поділився досвідом своєї сім’ї: «Це надзвичайно круто, що така програма існує і українська система освіти змінюється в кращу сторону. Моя семирічна донька навчається в школі, яка теж долучилася до програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Зараз вона знає не лише, які продукти корисні, а які ні, а й те, з чого вони складаються. Маючи такі знання, вона свідомо обирає, що споживати».

Учасники церемонії могли голосувати за школи, презентації яких їм сподобалися найбільше. Приз глядацьких симпатій отримала Мурованокуриловецька санаторна школа-інтернат Вінницької області. Цього року була запровадження ще одна спеціальна номінація «Приз для школи з сільської місцевості», яку виборола Гутянська ЗОШ з Харківської області. Обидва заклади отримали гранти у розмірі 25 000 грн на обладнання STEM.

Також своїх фаворитів обирав європейський магазин товарів для спорту Decathlon. Представники компанії обрали три школи, яким подарували спортивний інвентар для рухливих командних ігор. Призи отримали: навчально-виховний комплекс №2 м. Хмельницький, ЗОШ школа №7 м. Кам’янця-Подільського, середня ЗОШ №99 м. Львова.

Наприкінці літа стартує реєстрація на новий етап програми, адже організатори не планують зупинятись на досягнутому і хочуть заохотити якомога більше дітей до здорового способу життя та зробити проект національним рухом.

***

Довідка

Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи»

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується  Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 500 школах, залучивши 17 500 дітей по всій Україні протягом трьох років. Програми Mondelēz International Foundation впроваджені цього року у 10 країнах світу.

Фонд Mondelēz International Foundation

**Mondelēz International Foundation: транслітерація «Монделіс інтернешнл фаундейшн», переклад – «Міжнародний фонд Монделіс»


Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією Mondelēz International. Фонд сфокусований на трьох напрямках діяльності: інвестування в програми, що сприяють здоровому способу життя в громадах з найвищим ризиком та по всьому світу; надання гуманітарної допомоги через грошові кошти та продукцію під час стихійних лих; і заохочення та надихання колег інвестувати свої навички та таланти, щоб допомагати нашим місцевим громадам. Фонд Mondelēz International Foundation підтримує зобов’язання компанії Mondelēz International щодо впливу на зростання у чотирьох ключових сферах, в яких компанія може найбільше впливати на людей та планету: підтримка локальних громад, сталий розвиток, здорове харчування та безпека.

Дізнатись більше про Mondelēz International Foundation та партнерів можна тут:
партнерство   www.mondelezinternational.com/impact/community-partnerships; англійською   https://bit.ly/2IIkqsR; інфографіка https://bit.ly/2DPXkg9; відео https://bit.ly/2Gf9gh3.

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org  

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply