УМОВИ І ПРАВИЛА УЧАСТІ

ПРОГРАМА HEALTHY SCHOOLS: ЗАРАДИ ЗДОРОВИХ ТА РАДІСНИХ ШКОЛЯРІВ

2019-2020

УМОВИ І ПРАВИЛА УЧАСТІ

 (надалі – Правила Програми)

 • 1. ВСТУП

  Програма “Healthy Schools: заради здорових та радісних школярів” – це програма, що реалізується Центром “Розвиток КСВ” та  Mondelēz International Foundation з метою популяризації здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції “здорового дизайну” рекреацій та приміщень,  де перебувають і харчуються діти. У 2018-2019 роках програма охопила понад 500 закладів загальної середньої освіти, більш ніж 103 тисячі школярів по всій країні.

  Програма Фонду є частиною багаторічного зобов’язання Фонду на 50 мільйонів доларів, спрямованого на популяризацію здорового способу життя та профілактику ожиріння. Нові програми в семи країнах разом із оновленими програмами в США, Китаї та Індії залучать приблизно 365 000 дітей та їх сімей протягом наступних трьох років.

  Завдання Конкурсу:

  • набуття та засвоєння учнями нових знань про здоровий спосіб життя;
  • підвищення рівня інформованості учнів щодо здорового способу життя, популяризація раціонального харчування та концепції “здорового дизайну” рекреацій та приміщень, де перебувають і харчуються діти;
  • популяризація технологій  навчання  про формування здорового способу життя;
  • виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з покращення інформованості учнів про здоровий спосіб життя, раціональне харчування та концепцію “здорового дизайну” у закладах освіти;
  • впровадження нових форм організації тематичного дозвілля учнів;
  • створення спільноти закладів загальної середньої освіти, що популяризують здоровий спосіб життя.

  Програма реалізується у всіх закладах загальної середньої освіти на всій території України, окрім територій ООС та тимчасово окупованих територій АР Крим.

  За результатами проведення Програми трьом закладам, які будуть визначені переможцями, буде присуджено гранти на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій у відповідності до Правил участі у Програмі.

  Інформування про Правила Програми та зміни до них здійснюється на сайті Організатора https://healthy-schools.org.ua

 • 2. ОРГАНІЗАТОР ТА ПАРТНЕРИ ПРОГРАМИ

  2.1. Організатором Програми є Громадська організація «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (надалі – «Організатор»). Адреса місцезнаходження: просп. Гагаріна, 23, оф. 802, м. Київ, 02094.
  2.2. Партнером Програми є фонд Mondelēz International Foundation.

 • 3. УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

  3.1. У Програмі беруть участь заклади загальної середньої освіти всіх областей України, які:

  • заповнили реєстраційну заявку на сайті https://healthy-schools.org.ua
  • розробили План активностей на весь період програми задля досягнення кращих показників здоров’я учнів;
  • заповнили мотиваційний лист, чому саме їх потрібно обрати для участі у Програмі.

  3.2. Переможці першого етапу (пілотного)  та другого року Програми допускаються до участі лише у якості експертів.

 • 4. СТРОК ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ПРОГРАМИ

  4.1. Програма проводиться на всій території України, крім тимчасово окупованих територій (території Автономної Республіки Крим та зони ООС).
  Період проведення Програми: з 7 жовтня 2019 по 25 травня 2020 року.

 • 5. ГРАНТИ

  5.1. Організатор відзначить грантами трьох учасників Програми, які будуть визначені у відповідності до цих Правил (надалі – «Переможці»). Гранти буде присуджено Переможцям, що відповідають критеріям, встановленим у п. 8.1, та виконали усі умови даних Правил. Під словом «гранти» мається на увазі закупівля обладнання для STEM-лабораторій (меблі, спеціальну техніку та інструменти для проведення занять) у закладах освіти на сукупну суму 10000 доларів у гривневому еквіваленті.
  5.2. Імена Переможців будуть публічно оголошені на Фіналі Програми “Healthy Schools: заради здорових та радісних школярів” (місце, дату та час нагородження буде повідомлено Учасникам окремо).

 • 6. ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ

  6.1. Для участі у Програмі заклади мають заповнити реєстраційну форму (далі – «Анкета») на healthy-schools.org.ua . Анкета має бути заповнена українською мовою. Анкета, що розміщена на сайті програми містить такі пункти:

  • назва закладу та населений пункт;
  • актуальний стан роботи з підтримки здорового способу життя, харчування та фізичної активності;
  • мотиваційний лист;
  • план заходів зі здоров’я учнів на весь період Програми;
  • способи оцінки ефективності програми.

  6.2. Заповнення Анкети передбачає відповіді на такі питання:

  • Чому закладу цікаво взяти участь?
  • Які активності заклад готова зробити протягом жовтня 2019 – травня 2020 р. щодо:
   • раціонального харчування;
   • фізичної активності;
   • дизайну закладів;
   • комфортного психологічного середовища.
  • Чи готовий заклад фільмувати, створювати фотозвіти з виконаних активностей і надсилати Організаторам для розміщення на facebook-сторінці проекту.
  • Як заклад освіти буде вимірювати отримані результати?

  Заклад має розробити і додати до Анкети План активностей.
  6.3. Неповні або подані пізніше крайнього строку заяви, а також заяви від Учасників, що не відповідають визначеним у цих Правилах вимогам, не будуть розглядатися.
  6.4. Подаючи заяву у порядку, передбаченому п. 6.1 цих Правил, Учасники підтверджують, що ознайомилася з Правилами та погоджуються з їх умовами.
  6.5. Після заповнення Заяви, заклади отримують підтвердження, що їх Реєстраційна форма прийнята і вони беруть участь у Програмі.
  6.6. З жовтня 2019 по травень 2020 р. заклади впроваджують свої плани активностей та ведуть моніторинг щодо того, як змінюються їх індикатори ефективності програми. Основними цільовими аудиторіями активностей мають бути: учні, їх батьки, вчителі та жителі громади.
  6.7. Протягом жовтня-травня 2019 та 2020 р. кожних два тижні учасники заповнюють форму звітності на сайті healthy-schools.org.ua
  Форма містить:
  1) Інформацію про навчальний заклад (назва, область, населений пункт).
  2) Кількісні показники:
  – скільки дітей, вчителів, батьків, жителів громади охоплено та окремо кількість дітей залучених в організації активностей;
  – кількість дітей, які снідають/почали снідати щоранку;
  – кількість учасників (дітей та дорослих), які покращили свої знання у сфері здорового харчування, профілактики хвороб та спорту;
  – кількість учасників (дітей та дорослих), які збільшили вживання фруктів та овочів у раціоні;
  – кількість учасників (дітей та дорослих), які стали відчувати себе фізично активнішими.
  3) Якісні показники, зокрема опис активностей та їх результатів.
  4) Ілюстративні матеріали: фотографії, відео та враження/коментарі учасників (в презентації та окремо). Найцікавішу інформацію буде розміщено на facebook-сторінці Проекту.
  6.8. Наприкінці квітня 2019 року (точну дату подання буде повідомлено учасникам окремо) заклади загальної середньої освіти заповнюють форму Фінального звіту за результатами активностей на сайті healthy-schools.org.ua .
  Фінальний звіт має бути представлено у формі презентації із включенням підсумкової інформації за всіма вище перерахованими показниками в п. 6.8, не більше 15 слайдів. Текст – Times Roman, 24 пт. Презентація може включати фотографії, відео.
  6.9. Учасники, які запрошені на Фінал Програми, готують колаж у довільній формі, розміром А0/А3. Колаж має ілюструвати активності школи протягом всього періоду Програми із статистичними даними. Творчій підхід буде перевагою.
  6.10. Організатори залишають за собою право проводити анкетуваня в школі з метою оцінки результатів Програми, а школи-учасники погоджуються та допускають організаторів та волонтерів до проведення опитування.

 • 7. ПРОЦЕДУРА РОЗГЛЯДУ ЗВІТІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

  7.1. Кожен отриманий фінальний звіт буде оцінено Комісією Програми, до складу якої входять спеціалісти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Право на подання фінальних звітів мають заклади загальної середньої освіти, які систематично подавали Організатору звіти за результатами активностей кожні два тижні.
  7.2. Учасникам, які подали фінальний звіт і були високо оцінені Комісією, надсилається лист на електронну пошту, вказану у Заявці на участь у Програмі, з інформацією про дату та місце проведення фінальної конференції та умовами виступу.
  7.3. Для забезпечення рівності можливостей навчальні заклади, що беруть участь та відносяться до різних категорій (ЗОШ, гімназії, ліцеї, дошкільні заклади), будуть розглядатись окремо.
  7.4. За результатами розгляду фінальних звітів Учасників, що відповідають вимогам цих Правил, Комісія обирає сорок фіналістів більшістю балів відповідно до критеріїв.
  7.5. За результатами захисту Учасників-фіналістів та презентації колажів, що відповідають вимогам цих Правил, Комісія обирає переможців. Переможцями вважаються школи, які набрали найбільше балів та відповідно посіли І, ІІ та ІІІ місце.
  7.6. Комісія Програми може ввести окрему нагороду для навчальних закладів із сільської місцевості.
  7.7. Номінація «глядацькі симпатії» визначається сумою голосів всіх присутніх за допомогою спеціального бланку. Учасники можуть голосувати за будь-який навчальний заклад, окрім того, який вони представляють. На бланку треба зазначити свій навчальний заклад та той, якому віддається голос. Переможець цієї номінації отримує окремий подарунок.
  7.8 Усі рішення конкурсної Комісії Програми є остаточними та не підлягають оскарженню.

 • 8. КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ

  8.1. Комісія відбирає Переможців на основі поданих фінальних звітів за такими критеріями (максимальна кількість балів – 10):
  1) отримані результати щодо впливу на здоров’я та обізнаність учнів про ЗСЖ (результати анкетування до та після);
  2) кількість проведених заходів та людей, залучених у активності;
  3) креативність (в т.ч. додавання нової активності до активностей, перелічених Організаторами);
  4) наявність відео та фотографій;
  5) поширення інформації про активності у ЗМІ;
  6) системність подання інформації кожні два тижні;
  Окремо враховується оцінка активності школи волонтерами проекту.

 • 9. ОГОЛОШЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

  9.1. Рішення Комісії Програми щодо визначення Переможців буде публічно оголошено на офіційному заході – Фіналі Програми у травні 2020 року в м.Київ  (місце нагородження буде повідомлено Учасникам окремо).
  9.2. Перелік Переможців також буде опубліковано на сайті Програми, офіційній сторінці у facebook та на сайті https://healthy-schools.org.ua

 • 10. УМОВИ НАДАННЯ ГРАНТІВ

  10.1. Переможці, визначені Комісією Програми, здобувають право на отримання гранту лише за умови участі у Фіналі Програми  та захисту своїх звітів (місце нагородження буде повідомлено Учасникам окремо).
  10.2. Грант передбачає закупівлю обладнання для STEM-лабораторії (меблі, спеціальну техніку та інструменти для проведення занять) на суму, зазначену у Сертифікаті.
  10.3. Закупівля обладнання для STEM-лабораторії на отриманий сертифікат здійснюється Організатором шляхом безготівкового переказу протягом 60 робочих днів з моменту оголошення Переможців. Перелік обладнання, запропонований Переможцем, узгоджується з Організатором. Придбання обладання здійснюється не більше, ніж у двох різних постачальників.
  10.4. Переможці протягом 10 робочих днів з моменту оголошення Переможців мають надати наступну інформацію:

   • яку кімнату в закладі буде відведено під STEM-лабораторії;
   • хто з вчителів буде відповідальний за закуплене обладнання;
   • довідку про неприбутковість закладу загальної середньої освіти;
   • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера обладнанню;
   • перелік обладнання та щонайменше три тендерні пропозиції.

  Організатор може запросити додаткові документи, необхідні для виплати гранту, про що додатково повідомить Переможців.
  10.5. Переможці та представники Переможців погоджується на фотографування та фільмування, а також на надання інтерв’ю медіа в рамках висвітлення Програми та дає свою згоду на безоплатне використання фотографій, відеозаписів та інтерв’ю під час розповсюдження інформації про вищезазначену програму в Україні та за кордоном.

 • 11. ЗБІР ТА ОБРОБКА ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ УЧАСНИКІВ

  11.1. Організатор є власником персональних даних всіх Учасників, зібраних в рамках Програми.
  11.2. Кожен учасник Програми своєю участю в Програмі підтверджує, що надає свою згоду Організатору на збір, обробку, розповсюдження та/або передачу, в тому числі за межі України, власних персональних даних, зазначених в цих Правилах, на умовах, передбачених Законом України «Про захист персональних даних». Всі дані, надані Учасниками, будуть оброблятися виключно з метою реалізації Програми та виконання вимог законодавства України, в тому числі податкового.
  11.3. Учасники мають право на доступ до своїх персональних даних, внесення змін до персональних даних та їх видалення шляхом направлення відповідної письмової вимоги Організатору, за адресою вказаною в п.2.1.
  11.4. Персональні дані Учасників зберігаються до моменту направлення письмової вимоги Учасників щодо їх видалення.
  11.5. У разі отримання від Учаснику письмової вимоги щодо видалення її персональних даних, чи відкликання згоди на збір та обробку її персональних даних, такий Учасник не допускається до подальшої участі у Програмі та/або до отримання гранту.
  11.6. Обробка персональних даних включає в себе збір персональних даних під час подання Учасниками заяви на сайті Програми та передбачає здійснення наступних дій: збирання, збереження, обробка, фільтрування, уточнення і видалення. Організатор забезпечує захист персональних даних, наданих кожним Учасником, від незаконної обробки та незаконного доступу відповідно до чинного законодавства України. Організатор має право передавати персональні дані учасників третім особам з метою виконання умов даних правил та з метою організації та здійснення діяльності, пов’язаної з Програмою. Учасники погоджуються з тим, що Організатор не зобов’язаний повідомляти Учасникам про таких третіх осіб, в тому числі за межами території України з дотриманням норм чинного законодавства.

 • 12. КОНТАКТНІ ОСОБИ ДЛЯ КОМЕНТАРІВ ТА ЗАУВАЖЕНЬ:

  Мар’яна Дроняк

  менеджерка Програми
  “Healthy Schools”

  healthy.schools.ua@gmail.com
  044 292 02 48