Healthy schools – три роки діяльності в Україні

  • Фінал програми Healthy schools 2018-2019 навчального року
  • Онлайн-фінал програми Healthy schools у 2019-2020 навчальному році
  • Онлайн-фінал Хеппі челенджу (Ментальне здоров'я) – одного з трьох, челенджів 2020-2021 навчального року

Українські школи отримали понад 1 110 000 грн на STEM-обладнання, більше 250 000 учнів долучилися до проєкту Healthy Schools

Фонд Mondelēz International Foundation у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ» оголосив результати проєкту “Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів”. З 2018 року організаторам проєкту, спрямованого на популяризацію  здорового способу життя, вдалося залучити понад 1700 шкіл по всій Україні та охопити понад 250 000 українських школярів, а також батьків, вчителів та мешканців громад. Крім цього, в ході проєкту найбільш активні школи отримали гранти на STEM-обладнання на загальну суму в 1 110 000 грн.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кількість дітей та підлітків, які мають зайву вагу, зросла з 4% у 1975 році до 18%. В Україні ситуація також невтішна, адже щороку фіксують 15,5 тис. нових випадків ожиріння в дітей. Експерти вважають, що причиною поширення надмірної ваги серед молоді є неправильне харчування вдома та в школі, а також зниження фізичної активності. Саме на цих ключових напрямках фокусувався проєкт Healthy Schools, метою якого стало навчити дітей вести здоровий спосіб життя і заохотити дотримуватися корисних звичок у майбутньому.

Протягом 2018-2021 років Mondelēz International Foundation та його партнери працювали зі школами та громадами в 10 країнах. В Україні проєкт стартував у квітні 2018 року в Київській та Сумській областях, а з вересня того ж року став загальнонаціональним. Загалом за час існування програми у ній  взяли участь більше 1700 шкіл як з великих міст, так і з невеликих містечок та сіл.

Школа – це середовище, в якому формуються та закладаються звички на все життя. Тому популяризація здорового способу життя серед школярів – це інвестиція у майбутнє здорове та щасливе покоління. Місія Mondelēz International – створювати майбутнє снекінгу в усьому світі, пропонуючи правильний снек, в потрібний час, зроблений як слід, адже перекус має бути частиною збалансованого та різноманітного харчування. Тож нам дуже приємно відзначити, що завдяки проєкту Healthy Schools нам вдалося створили спільноту із понад 1700 шкіл, замість запланованих 500, які хочуть бачити своїх школярів здоровими та щасливими, та охопити майже у 14 разів більше учнів,
коментує Андрій Самусенко, генеральний директор «Монделіс Україна».  

Під час навчального року школи-учасники виконували завдання надані організаторами, а також проводили додаткові активності  – конкурси, флешмоби чи інтерактивні уроки, присвячені трьом складовим програми: спорт, правильне харчування та ментальне здоров’я. За результатами реалізації власних міні-проєктів найбільш активні навчальні заклади отримували гранти на обладнання для STEM-лабораторій. За весь час існування програми переможницями стали 30 шкіл з різних куточків України, які здобули гранти на загальну суму 1 110 000 гривень.

Після завершення блоків програми організатори проводили у школах опитування, які продемонстрували, що учні стали більше займатися спортом, більш правильно харчуватися та хотіли б, аби активності, започатковані під час участі у змаганні, проводились у їхньому навчальному закладі і надалі.

3 роки Хелсі Скулс це тисячі заходів, флешмобів, конкурсів, інтегрованих уроків та активностей на тему здоров’я. Ми пишаємось тим, що багатьом школам вдалося відтворити сталі зміни: наприклад, урізноманітнити меню, створити простори для відпочинку та зони для творчості, змінити формат шкільних руханок та активізувати учнів на перервах. Більшість навчальних закладів створили активні команди, які продовжуватимусь організовувати здорові заходи для учнів, батьків, вчительської спільноти та місцевої громади,
– ділиться керівниця Центру “Розвиток КСВ” Марина Саприкіна

 

Довідка про програму «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

Програма «Healthy Schools*: заради здорових і радісних школярів»
«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. В рамках програми середні навчальні заклади з усієї України беруть участь у тематичних челенджах і борються за цінні призи – гранти на купівлю обладнання для сучасних STEM-лабораторій. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 1700 школах, залучивши більше 250 000 дітей по всій Україні протягом понад трьох років.
Про Mondelēz International
Mondelēz International, Inc. (Nasdaq: MDLZ) надихає людей на правильний снекінг у більш ніж 150 країнах по всьому світу. Чистий дохід компанії у 2020 році склав близько 27 мільярдів доларів США. Компанія MDLZ знаменита своїми інноваціями на ринку снеків та виробляє такі всесвітньовідомі бренди, як: печиво OREO, belVita та LU; шоколад Cadbury Dairy Milk, Milka й Toblerone; цукерки Sour Patch Kids і жувальні гумки Trident. Компанія Mondelēz International пишається тим, що входить в рейтинги Standard and Poor’s 500, Nasdaq 100 і в Індексах стійкості Dow Jones. 
Про компанію Mondelēz International в Україні
ПрАТ «Монделіс Україна» — українське підприємство, що входить до групи компаній Mondelēz International. Компанія представлена в Україні брендами шоколадної продукції Milka, «Корона», печива Oreo, TUC, «Belvita! Доброго Ранку!», бісквітів «Ведмедик «Барні», солених снеків «Люкс», жувальної гумки Dirol та льодяників Halls. До складу компанії в Україні входять Тростянецька шоколадна фабрика «Україна» та дочірнє підприємство ТОВ «Чіпси Люкс». Виробничі потужності «Монделіс Україна» розташовані у Сумській та Київській областях. 
Центр «Розвиток КСВ» CSR Ukraine – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).
*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи».
** STEM (S – science, T – technology, Е– engineering, М – mathematics) – популярний напрям в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics).

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply