Детальна інформація про Спорт Челендж

Увага!! Важлива інформація!

Шановні учасники Спорт Челенджу, проаналізувавши спілкування з вами та ваші найчастіші питання, 

ми склали для вас документ із додатковою інформацією! 

Він містить всю деталі про формат Спорт челенджу, складання звітів, критерії оцінювання, а також – пояснення завдань цього тижня.

 

СПОРТ-ЧЕЛЕНДЖ: ВСЕ, ЩО МАЄТЕ ЗНАТИ 

 

 

  • ФОРМАТ

 

  • Спорт челендж складається із 4 тижнів. 
  • Кожного тижня у вівторок школи отримують нові завдання(челенджі). Ці завдання обов’язкові для виконання. Усі завдання адаптовані до формату дистанційного навчання (завдання можна виконувати індивідуально).
  • Додаткові активності за власними ідеями – заохочуються і оцінюються (у шкіл такі активності були прописані у Плані активностей, поданих під час реєстрації у Челенджі – але не обов’язково слідувати свому Плану, можна проводити будь-які активності.)

 

 

  • ЧАС

 

  • Буде зараховано тільки активності і заходи, проведені під час Челенджу – із 17 листопада по 15 грудня 2020 
  • Заходи, що були проведені до 17 листопада, зараховані не будуть, тому їх не потрібно включати у щотижневий Звіт. 

 

 

  • ЗВІТНІСТЬ

 

  • Щотижнево до 23.59 вівторка школи мають подати Звіт щодо завдань та активностей, проведених за минулий тиждень. Звіти, подані пізніше цього часу, не будуть зараховані, і школа-учасник у загальній таблиці отримає 0.
  • Звіт оформлюється у вигляді презентації у PowerPoint. 
  • Обсяг презентації – до 7 слайдів (експерти оцінюють перші 7 слайдів, якщо слайдів буде більше).
  • Рекомендовані слайди презентації: короткий опис активності, результати активностей (фідбеки дітей, вчителів, батьків), декілька фото, посилання на відео,  посилання на пост у соц-мережах про цю активність та посилання на публікації у місцевих ЗМІ (якщо такі були).
  • Презентація має бути додана у форму для звітності, яку можна знайти на www.healthy-schools.org.ua 
  • Інша інформація для звітності:  кількість учнів/чениць, вчителів/ьок, батьків, мешканців громади, яких було залучено до активностей цього тижня 
  • Щотижнево у п’ятницю  буде опубліковано результати челенджів за рейтингом.

 

 

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

 

  1. кількісні показники – яку кількість учнів та осіб загалом (учнів, вчителів, батьків, жителів громади) було охоплено активностями;
  2. якісні показники  (якість виконаних активностей):

Наприклад, якщо у вас є завдання скласти комплекс ранкової руханки, то буде оцінюватись якість цього комплексу, наскільки він ефективний, наскільки креативний, і т.д. Саме тому ви просимо вас у завданнях такого типу надавати не тільки комплекс, а ще й пояснення того, чому ви обрали саме ці вправи;

      3.креативність – креативний та оригінальний підхід до завдань, проведення активностей за власними ідеями;

      4.наявність декількох фото та відео (якщо хочете поділитися великою кількістю фото – зробіть пост із ними у соц-мережі, та додайте посилання у звіт. Так само, додавайте у звіт посилання на відео);

      5. наявність публікацій у соц-мережах та місцевих медіа:

Робіть, будь ласка, пости про ваші активності у соц-мережах. Найкращий варіант – робіть пости на сторінці вашого навчального закладу, а потім робіть репост на сторінку спільноти Healthy Schools.  Додавайте у ваші пости хештег #HealthySchools, а також хештег із назвою поточного тижня (напр. #ранковаруханка або #фановаруханка на першому тижні), а також відмічайте головну сторінку програми чи додавайте посилання на неї – https://www.facebook.com/HealthySchools.UA/. Посилання на ваші пости у соц-мережах необхідно додати у Звіт.

За кожен із критеріїв школи можуть  отримати максимум 10 балів. Максимальна кількість балів за тиждень – 50 балів.

ВАЖЛИВО! Після 4 тижня школи матимуть можливість заробити додаткові бали. Для цього потрібно буде зробити підсумкове відео про участь у програмі, та те, як програма вплинула на ваш навчальний заклад. Відео тижневих активностей може стати у нагоді. 

 

  1. ПЕРШИЙ ЧЕЛЕНДЖ: 
  1. Провести початкове опитування – текст для опитування учнів було надано. Текст має бути саме таким, аби всі школи провели однакове опитування.  Опитування можна зробити офлайн або онлайн. 
  2. Результати опитування надайте у презентації: скільки учнів взяло участь у звіті (число, та у відсотковому відношенні); аналіз відповідей – які варіанти відповідей учні обирали більше, які менше, які висновки можна із цього зробити. Якщо було зроблено фото під час проходження учнями опитування – додавайте.
  3. Розробити свій комплекс ідеальної ранкової руханки на 10 хв – розробити комплекс вправ, виконання яких займає приблизно 10 хв, вправ, які, на думку шкіл,  ідеально підходять для ранкової руханки. У презентації опишіть цей комплекс вправ, разом із поясненням того, чому було обрано  саме ці вправи. 
  4. Запропонувати учням зробити комплекс вправ та скласти плейліст із 3-4х пісень, під які йому/їй подобається його робити – якщо є можливість зібрати учнів разом, то провести із ними руханку за тим комплексом, що було складено. Якщо нема можливості зібрати – запропонуйте учням/ученицям зробити ці вправи вдома та надіслати фото/відео підтвердження. Також, запропонуйте кожному учню скласти плейліст, під який йому подобається ці вправи робити. 
  5. На основі плейлістів учнів скласти загальний плейліст школи із 20-30 пісень, та додати його у презентацію (у вигляді простого списку – виконавець пісні і назва). Пісні можуть бути будь-якими мовами. Також додавайте фото та відео того, як учні виконують комплекс.
  6. Придумати свою ініціативу, присвячену фановій руханці – “фанова” означає весела, цікава. Руханка – це все, що включає активний рух.  Це завдання на креативність. Ми чекаємо на ваші ідеї того, як провести руханку, яка буде незвичною та оригінальною. Це може бути флешмоб, ігри, танці…і т.д. Також це може бути ідея активності не тільки для учнів, а й для вчителів, батьків, жителів громади. Вмикайте креатив! Опишіть у презентації вашу ідею. Якщо вдалося втілити її у життя – додавайте фото та відео.

 

Ваші найчастіші питання – і відповіді на них

 1) Карантин і участь у змаганні – як поєднати?

Всі завдання від нас адаптовані під карантин та дистанційний формат, тож із їх виконанням не має бути жодних проблем. Якщо ви на дистанційному навчанні – проводьте активності за власними ідеями, які підходять під цей формат. Щодо масок – дійте відповідно до карантинних норм у вашій місцевості. Проводьте тільки ті активності, що не порушують карантинні правила у вашому регіоні.

2) Чи окремо будуть оцінюватись сільські і міські школи?

Ні, вони оцінюються однаково, за однаковою системою критеріїв. Але в нас буде окрема номінація для сільських шкіл.

3) Якої довжини мають бути відео?

Це на ваш розсуд. Немає необхідності надсилати відео, де заснятий весь захід повністю – відео довжиною 1-3 хв цілком достатньо. 

4) Чи можна звітувати про активності на тему здорового харчування?

Ні, цей челендж – про спорт та фізичну активність. Про здорове харчування буде окреме змагання у 2021 році.

5) Чи можемо ми коригувати та змінювати той План, що вам надіслали?

Звісно. Ми не оцінюємо той План, який ви відправили; ми будемо оцінювати тільки ті активності, які ви зробили та звітували про них. 

6) Чи маємо ми проводити активності щодня?

Це не важливо, як ви розподілите активності по тижню. Важливо – що і скільки ви зробили за підсумками тижня.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply