Амбасадорів здорового способу життя стає більше. Завершився Healthy Camp для працівників обласних управлінь освіти і науки

З 26 по 31 липня в Карпатах проходив Healthy Camp – навчальний інтенсив зі здорового способу життя для представників обласних управлінь освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти з 18 регіонів. В рамках заходу були розроблені рекомендації для роботи у напрямку ЗСЖ та масштабування програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»*. Організатор – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» **.

У 2018-2019 роках програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».  охопила понад 500 шкіл, більш ніж 103 тисячі школярів по всій країні. Надихнувшись результатами, організатори створили спільноту освітян з різних регіонів України, щоб популяризувати здоровий спосіб життя та мотивувати ще більше навчальних закладів, впроваджувати власні ініціативи зі здорового способу життя.

В рамках тренінгової програми Healthy Camp, що відбувалась з 26 по 31 липня, працівники управлінь освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти з 18-ти областей поглиблювали свої знання з тематики здорового способу життя.

Ольга Донцова, експертка Центру громадського здоров’я МОЗ України, провела серію тренінгів та воркшопів з раціонального харчування: говорили про культуру харчування, тренди, які стосуються іжі в Україні та світі, детально розглянули «Тарілку здорового харчування». Окрім того, Ольга розповіла про фізичну активність як складову громадського здоров‘я, ідеї та формати  інтеграції рухової активності в освітній процес.

Наталя Усенко, лідерка комунікаційної команди Центру громадського здоров’я МОЗ України познайомила учасниць з наукою епігенетикою, причинами та засобами превенції спадкових захворювань, а також із так званими «блакитними зонами» – місцями, де сконцентрована велика кількість довгожителів.

Данило Косенко, експерт з комфортного шкільного середовища НУШ розповів про концепцію нового освітнього простору, продемонстрував кейси шкіл різних країн світу, які керуються принципами здорового дизайну. Наталя Аврамчук, психологиня та арт-терапевтка, говорила з учасницями  про ментальне здоров’я вчителів, захист особистих кордонів школяра(-ки) та протидію булінгу. Окрім того, учасниці кемпу практикували східну техніку роботи з тілом та енергією – цигун, разом із інструктором Сергієм Кляшторним.

Всі сесії були практичними, учасниці розробляли міні-проекти, дискутували щодо проблем, які чинять негативний вплив на здоров’я школярів. Підсумком навчання стала розробка плану дій щодо впровадження ідей здорового способу життя в кожній з представлених областей. Напрацювання стосувались залучення більшої кількості та мотивування учасників «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», проведення навчальних семінарів, а також реалізації сталих ініціатив зі здорового способу життя у закладах освіти. Випускниці Healthy Camp допомагатимуть учасникам програми протягом наступного навчального року, а також інформуватимуть про найцікавіше на найкорисніше з тематики здорового способу життя.

***

Довідка

Програма «Healthy Schools: зарадиі радісних школярів».

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи»

Унікальна соціальна програма, яка реалізується  Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 500 школах, залучивши 17 500 дітей по всій Україні протягом трьох років. Програми Mondelēz International Foundation впроваджені цього року у 10 країнах світу.

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply